Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kutsub rahvusvahelisele konverentsile, mida toetab Euroopa Vasakpartei.
4. Апр 2018
Eestimaa Ühendatud Vasakpartei väljendab vastumeelsust sellele, et Maarjamäe memoriaal soovitakse ümber nimetada kommunismiohvrite mälestusmärgiks
13. Авг 2018
Показать все

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kevadtervitus

Eestis on 1. mai ametlikult kevadpüha, aga paljudes maailma riikides nimetatakse seda nagu meilgi varem töörahva rahvusvahelise solidaarsuse päevaks.

1. mai nimetuse formaalne muutmine ei kõrvalda meie riigi üht peamistest sotsiaalsetest probleemidest: paljude inimeste tööpuudust. Töötus on üsna kõrge, 7% kandis.

Töötajate õigused Eestis ei ole praegu kaitstud nii nagu maailma arenenud riikides. Niihästi töökohtadel kui kapitalil on kalduvus Eestist välja voolata, mis võib edaspidi töötust veelgi suurendada.

Tänapäeval me näeme kahjuks tööandjate ja seadusandjate vahelist klassikalist solidaarsust. Seevastu rahvusvahelisest solidaarsusest töörahvaga on Eestis töövõtjategagi ebamugav rääkida.

Sellegipoolest õnnitleme kõiki Eesti elanikke töörahva rahvusvahelise solidaarsuse päeva puhul! Soovime teile kõigile sel keerulisel ajal väärikat elatustaset, töökohtade säilimist täiskasvanutele ja meeldivaid perspektiive noorsoole! Oleme veendunud, et ainult ühiselt pingutades ja üksteist toetades ületame kõik olmeraskused!

Saatku teid peomeeleolu ja optimism neil päevil! Olge õnnelikud ja terved!

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) juhatus